Żywotność

paneli fotowoltaicznych

Długa gwarancja nie jest dzisiaj czymś oczywistym. Większość przedmiotów nie wytrzymuje kilku lat, a ich naprawa jest całkowicie nieopłacalna. Zupełnie lepiej wyjdziemy na kupnie nowego modelu telefonu niż naprawie starego. Całe szczęście, że producenci fotowoltaiki nie poszli w tym oczywistym kierunku. Ich produkty posiadają długą gwarancję, która to stanowi pewność, że inwestycja zwróci się wielokrotnie.

żywotność paneli fotowoltaicznych - panele na trawie, nad nimi niebieskie niebo z białymi chmurami

Jaka jest żywotność fotowoltaiki?

Fotowoltaika to technologia przyszłości, która stale się rozwija. Wraz z jej postępem zwiększa się między innymi wydajność paneli fotowoltaicznych, ale także wytrzymałość czy żywotność.

Długa żywotność paneli to olbrzymia zaleta produktu, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że zwrot inwestycji w instalację fotowoltaiczną wynosi nawet 5 lat. Po tym okresie każdy kolejny rok działania instalacji to wyłącznie czysty zysk i darmowy prąd. Każdy z czołowych i najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych gwarantuje odpowiednio długą żywotność.

Ciężko oszacować dokładnie, ile lat wytrzymają panele fotowoltaiczne na Twoim dachu. Pewne jest to, że nawet po 30 latach, wciąć mogą działać sprawnie. Trzeba się jednak liczyć z tym, że z roku na rok spada wydajność modułów fotowoltaicznych. Jest to bardzo niewielka zmiana. Wynosi ona w okolicach zaledwie 0,5% rocznie. Te cyfry mogą się delikatnie różnić w zależności od producenta. Oznacza to, że nawet po 30 latach panele wciąż będą pracować na 85% swojej początkowej mocy – to rewelacyjny wynik!

Panele fotowoltaiczne – gwarancja producenta

Jako Strefa Energii pracujemy wyłącznie na certyfikowanych urządzeniach najwyższej jakości. Oznacza to doskonałą wydajność, ale i gwarancję producenta na swój produkt. Najczęściej sama gwarancja wynosi około 15 lat. W przypadku niektórych procentów może wynieść ona nawet 25 lat. Właśnie taką gwarancję obiecuje LG Solar – jeden z producentów, którego moduły fotowoltaiczne są u nas dostępne. Taką samą gwarancję daje on również na liniowy spadek mocy. Co to dokładnie jest?

Gwarancja liniowego spadku mocy

Producenci fotowoltaiki wyróżniają dwa rodzaje gwarancji. Na sam produkt i jego funkcjonowanie oraz na liniowy spadek mocy. Nie jest żadną tajemnicą, że wydajność paneli fotowoltaicznych wraz z wiekiem spada. Na szczęście nigdy nie może to być zbyt duży spadek. Właśnie tutaj potrzebna jest gwarancja liniowa mocy. Każdy producent ma obliczony średni spadek wydajność swoich produktów i na podstawie tego obiecuje, że przez cały okres gwarancji, liniowy spadek mocy będzie właściwy. Dlaczego to takie ważne? Płacąc za produkt najwyższej jakości, mamy prawo oczekiwać, że będzie on działał zgodnie z tym, co napisał producent. Nawet po 10 czy 20 latach, spadek mocy nie może być drastyczny. Właśnie dlatego, że jest on taki niewielki na przestrzeni wielu, wielu lat jest gwarantem tego, że sama inwestycja zwróci nam się wielokrotnie.

Profesjonalna firma jest gwarancją żywotności fotowoltaiki

Wybierając Strefę Energii masz pewność, że montaż odbędzie się fachowo i bez żadnych przeszkód. Nasza firma bierze odpowiedzialność za to, co robi. Świadczy o tym nasze kompleksowa obsługa, w której skład wchodzi między innymi opieka poinstalacyjna. To gwarancja odpowiedniej wydajności. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do działania swojej instalacji skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się już teraz w celu bezpłatnej wyceny instalacji fotowoltaicznej!

Oceń artykuł

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Podziel się artykułem

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.