Uzyskaj

Dofinansowanie

Z nami uzyskanie dotacji będzie prostsze niż myślisz. Sprawdź, ile możesz zyskać.

Dofinansowania

do fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne to przyszłość energetyki nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki własnej elektrowni ograniczysz rachunki za prąd nawet o 90% w skali roku.
Jako oficjalny partner NFOŚiGW pomożemy Ci złożyć wniosek o dotację do fotowoltaiki, dzięki temu Twoja inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna.

Jesteśmy oficjalnym partnerem programu "Mój Prąd" NFOŚiGW

Na obecną chwilę program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych, kryjący się pod nazwą Mój Prąd, oferuje dotację na poziomie aż 5000 złotych! Pierwszy nabór do niego został uruchomiony 30 sierpnia 2019, z kolei drugi 13 stycznia 2020 i potrwa aż do 18 grudnia 2020 lub do wyczerpania środków przeznaczonych na projekt.

Fotowoltaika - dofinansowanie z programem Mój Prąd 2020

Rządowy program “Mój Prąd” obejmujący teren całej Polski skierowany jest do osób fizycznych. W ramach programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania do fotowoltaiki na maksymalną kwotę 5000 złotych. Pierwszy nabór wniosków ruszył jeszcze w sierpniu 2019 i zakończył w grudniu tego samego roku. Sam program cieszył się wielkim zainteresowaniem i okazał się impulsem w walce o czyste powietrze, a także pomógł rozwinąć się gałęzi energetycznej opartej na słońcu, a konkretnie na panelach fotowoltaicznych. Tymczasem ruszył już drugi nabór, który pozwala ponownie uzyskać dotację do własnej elektrowni słonecznej.

Jaki jest cel programu “Mój Prąd”?

Celem programu jest zwiększenie liczby mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, a tym samym wzrost produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

“Mój Prąd” - do kiedy można złożyć wniosek?

Choć pierwszy nabór zakończył się pod koniec 2019 roku to jeszcze nic straconego. Właśnie trwa kolejny, drugi nabór do programu “Mój Prąd”. Potrwa on do 18 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania alokacji środków.

Do kogo skierowany jest program “Mój Prąd”?

Dofinansowanie do fotowoltaiki z programu “Mój Prąd” przeznaczone jest dla osób fizycznych, które produkują prąd na własne potrzeby. Skorzystało z niego już ponad 22 000 gospodarstw domowych.

Dotacja do fotowoltaiki - Ile wynosi dofinansowanie z programu “Mój Prąd”?

Kwota, którą można otrzymać z programu “Mój Prąd” w formie dotacji to maksymalnie 50% kwalifikowanych kosztów mikroinstalacji fotowoltaicznej i równocześnie nie więcej niż 5000 złotych.

Czy dofinansowanie z programu “Mój Prąd” jest opodatkowane?

Dotacja w żaden sposób nie jest opodatkowana. Oznacza to, że w przypadku otrzymania dofinansowania uzyskujemy dokładnie taką kwotę o jaką wnioskowaliśmy.

“Mój Prąd” - jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o dotację?

Do złożenia wniosku przez internet niezbędne jest posiadanie kilku dokumentów, które trzeba załączyć we wniosku o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Wśród niezbędnych dokumentów są: Kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, Dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie, Oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych dla wnioskodawców Programu priorytetowego "Mój Prąd" (RODO), Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, Oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana samodzielnie, przy założeniu posiadania niezbędnych kwalifikacji).

Jaki jest budżet programu “Mój Prąd”?

Cała kwota przeznaczona na program “Mój Prąd” trwający w latach 2019-2025 wynosi 1 mld złotych.

image
note icon

Pewnie pierwsze co przychodzi Ci na myśl, to jak wypełnić wniosek o dofinansowania do paneli fotowoltaicznych? Wybierając Strefę Energii nie musisz się tym martwić. Nasza obsługa jest kompleksowa i oferuje nie tylko profesjonalny montaż, ale również wypełnienie wniosku o dotację!

icon
Pomagamy na każdym etapie dofinansowania
icon
Przechodzimy wspólnie przez cały proces
icon
Wypełniamy za Ciebie wniosek o dotację
icon
Pomagamy Ci złożyć niezbędne dokumenty
Zamów bezpłatną wycenę

Poznaj naszą kompleksową ofertę,

w ramach której otrzymasz:
  • profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych
  • wypełniony wniosek o dofinansowanie
  • opiekę poinstalacyjną
Sprawdź

Zobacz nasze
ostatnie wpisy

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat najnowszych dotacji do paneli fotowoltaicznych? Koniecznie przeczytaj nasze artykuły!

calendar icon
07.05.2020

Program „Mój prąd” – drugi nabór na 2020 rok

calendar icon
07.05.2020

Podwyżki cen prądu – fotowoltaika ratunkiem dla portfela

calendar icon
06.05.2020

Dotacja 5 000 zł. Ruszył program Mój Prąd!

Zapraszamy
do kontaktu

Pozostaw dane kontaktowe w formularzu lub skontaktuj się z nami pod numerem:
+48 535 989 535

Dziękujemy za wysłanie formularza!
*Pola obowiązkowe

Dziękujemy za pozostawienie kontaktu.
Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.